Doprava na Severní Sporady: Letecky nebo trajektem

Na Skiathos, Skopelos a Alonni-sos máte možnost se dopravit hned několika způsoby. Velmi pravděpodobně však zvítězí trajekt a to minimálně v případě dvou z nich.

Letiště totiž existuje pouze na ostrově Skiathos a pokud je tedy vaším cílem Skopelos nebo Alonnisos, trajektu se nevyhnete. Jak se tedy dopravíte na ostrovy Severních Sporad? A jak můžete cestovat mezi nimi?

Doprava po ostrovech Severních Sporad

Mám ráda zvídavé turisty, kteří se zajímají o místa, kde tráví svou dovolenou a chtějí je poznat víc do hloubky. A jak jinak můžete prozkoumat (nejen) ostrovy Severních Sporad než že navštívíte jejich nejzajímavější místa?

V zásadě zde máte dvě možnosti: půjčit si auto z půjčovny, využít taxi nebo místní MHD. Půjčoven je na ostrovech hned několik, soustřeďují se zejména v hlavních městech, ale určitě vám rádi poradí i na recepci vašeho ubytování.

Mapa zajímavých míst na Skiathosu

Chystáte se na dovolenou na Skiathos? Tento malinký ostrůvek vás jistě překvapí množstvím zajímavých míst. Abyste neminuli ty nejdůležitější, vytvořila jsem pro vás mapu, kudy kam.

Najdete zde místa, která psala skiathoskou historii, ale i přírodní krásy a možnosti odpočinku – pláže.

Užijte si pobyt na malém, ale bezesporu zajímavém ostrově Skiathos!

5+1 TOP zážitků na Skiathosu

Už několikrát jsem o ostrově Skiathos napsala, že je malinký, ale hojně navštěvovaný. Že má mnoho nádherně čistých pláží, které jsou na jihu a jihozápadě (hlavně v sezoně) plně obsazeny davy turistů. Ale také zde najdete panenskou přírodu a to zejména ve vnitrozemí, které je prošpikováno turistickými značkami.

Skiathos toho prostě i přes svou úsměvnou rozlohu 61 km2 nabízí opravdu mnoho. A jelikož je docela pravděpodobné, že vaše volba letní dovolené padne právě na Skiathos, sepsala jsem pro vás tipy, co zde bezpodmínečně musíte zažít.

Mapa zajímavých míst na Skopelosu

Skopelos je považován za jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů a já mohu potvrdit, že pokud ne nejkrásnější, tak je určitě nejzelenější (z těch, které jsem dosud navštívila).

Ostrov propůjčil své kulisy muzikálovému filmu Mamma Mia! Jste jeho fanouškem? V tom případě nesmíte minout místa, na nichž se natáčelo. Ty a samozřejmě nejen ty jsem pro vás vyznačila v mapě ostrova.

Užijte si pobyt na borovicovém ostrově Skopelos!

Mapa zajímavých míst na Alonnisu

Znáte Alonnisos? Pokud ne, ani se vám nedivím… Ovšem hledáte-li klid a pohodu, ničím nerušenou dovolenou a liduprázdné pláže i taverničky, tak byste si jej měli zařadit na seznam cílů.

V případě, že zatoužíte poznat vše zajímavé, co ostrov nabízí, vytvořila jsem pro vás následující mapu.

Užijte si pobyt na neznámém ostrově Alonnisos!