ITÁLIE

Do Itálie nejezdím příliš často, a přesto mě tato země okouzlila natolik, že Řím považuji za druhé nejkrásnější město na světě, hned po Praze.

Kromě Říma v Itálii miluji Benátky a Florencii pro jejich umělecké poklady či severská jezera pro jejich přírodu. Při návštěvě Itálie podlehněte chuti vynikající zmrzliny. Kam na tu nejlepší vám mimo jiné poradím taky.

KYPR

Na Kypru jsem strávila půl roku na výměnném studijním pobytu v rámci programu Erasmus. Kromě studentských párty mi zbyl i čas na práci a poznávání ostrova. Kypr je úžasný v tom, že příznivá doba k jeho návštěvě je po celý rok.

Vítejte na ostrově, kde se bohyně Afrodita poprvé vynořila z mořských vln. Vítejte na ostrově, jehož hlavní město je jako jediné na celém světě rozděleno státní hranicí.

POLSKO

Náš severní soused je českými turisty celkem opomíjený. Možná nám ve srovnání s Francií, Španělskem, Itálií či Německem připadá až příliš obyčejný.

Přiznávám se, že Polsko také zatím pomaloučku objevuji, ale nepřestává mě překvapovat. Je naší zemi v mnohém podobné, a přece tolik rozdílné. Přijměte pozvání do země, kterou máme doslova za humny.

RAKOUSKO

Když se vysloví Rakousko, mnozí si vybaví především lyžovačku nebo turistiku v Alpách. Kromě hor skýtá Rakousko několik historických měst v čele s Vídní, několik lázní s nejznámějšími v Laa. Mezi významná, i když ponurá místa řadíme i koncentrační tábor v Mauthausenu.

Zažijte imperiální města a čistou přírodu, ochutnejte Sachertorte či Linzer Torte s pravou melange kávou, které u nás říkáme vídeňská.

ŘECKO

Řecko považuji za svůj druhý domov a aby ne, když sem jezdím pracovně i soukromě již od roku 2002. Řecko je bez nadsázky rájem pro všechny typy cestovatelů. Své si zde najdou především milovníci starověké historie, ale i přírody, gastronomie a ryzí jižanské atmosféry.

Řecko je úžasně rozmanité, a troufám si říct, že jej znám dost dobře, a proto mu chci ve svém průvodci věnovat zvláštní pozornost. Najdete zde různé zajímavosti z jednotlivých ostrovů i z pevniny, tipy na pláže i horské treky.