Doporučená trasa prohlídky Krakova

Pro zájemce o prohlídku těch nejzajímavějších míst Krakova jsem vytvořila následující mapu bodů, které rozhodně stojí za to vidět.

Provede vás historickým centrem města od Wawelu přes budovy Jegellonské univerzity a Rynek Glowny až k Barbakanu.

Video: Mé 4 tipy při návštěvě Krakova

Doprava do Krakova: Jak do města a jak na letiště?

Chystáte se cestovat do jednoho z nejnavštěvovanějších polských měst Krakova? Který způsob dopravy je nejjednodušší, který nejekonomičtější a který nejrychlejší? Bude záležet především na tom, z kterého místa v ČR budete vyjíždět.

Z Moravy jeďte autem, z Prahy využijte pravidelnou leteckou linku.

Doprava po Krakově

Krakov je rozdělen na dvě zóny, ta první zahrnuje celé centrum a ve druhé se nachází letiště nebo solné doly Wielička.

Městskou hromadnou dopravu zajišťují v Krakově autobusy a tramvaje. Používání místního MHD je výhodné jak časově, tak i finančně. Cena jízdenek je srovnatelná s cenami například v Praze.

Kde se v Krakově najíst?

Přestože je Polsko náš sousední stát, místní kuchyně má oproti té naší svá specifika. V čem se polská a česká kuchyně podobají? V čem jsou naopak rozdílné? Co by vás mohlo v restauraci překvapit a nakonec pár mých osobních tipů, kam zajít v Krakově na jídlo.

7 aktivit zdarma v Krakově

Kromě pěších procházek historickým centrem, které bylo v roce 1978 zapsáno na seznam památek UNESCO, máte možnost nahlédnout některým místům i pod pokličku. A to zdarma.

Je libo vyhlídka na město, nejhodnotnější gotický oltář na světě nebo hřbitov?

Krakovská muzea zdarma: Kdy a kam se podívat?

V Krakově je hned několik muzeí a galerií, které určitě stojí za návštěvu. Mnohé z nich poskytují návštěvníkům možnost vstupu zdarma.

Sepsala jsem pro vás tipy, kam se podívat, jaká jsou časová omezení těchto nabídek a co udělat pro to, abyste se zdarma podívali i do hradu Wawel.

Wianki: Svatojánské slavnosti v Krakově

Krakov, to nejsou jen vánoční trhy, i když jsou vyhlášené a atmosféra vánočně nazdobeného města rozhodně stojí za to. Do Krakova určitě doporučuji vypravit se i na svátek svatého Jana, kterému se zde říká Wianki.