Doporučená trasa prohlídky Vídně

Pro zájemce o prohlídku nejzajímavějších pamětihodností Vídně jsem vytvořila mapu s jednotlivými body, které byste neměli minout.

Doporučím tu nejlepší trasu na procházku historickým centrem. Poradím, jak se dopravit k Hundertwasserhaus, s čím spojit návštěvu Belvederu a jak se zorientovat v Schönbrunnu.

Doprava do Vídně: Vlakem, autobusem nebo letadlem?

Jedete do Vídně po vlastní ose a váháte nad nejjednodušším nebo nejekonomičtějším způsobem dopravy? Zde najdete pár tipů, jak se dostat do centra i na letiště.

Autem, vlakem, autobusem, letecky? Všechny cesty vedou do Vídně 🙂

Doprava ve Vídni

Vídeňský systém městské hromadné dopravy patří mezi chlouby města. Místní MHD je relativně levná, rychlá, čistá a spoje jezdí v krátkých intervalech. Síť MHD je obsluhována metrem, tramvajemi, autobusy a místními vlaky.

Zde se dočtete tipy, kam vás dovezou jednotlivé linky metra a tramvaje. Jak se nejlevněji a nejrychleji dopravíte na vídeňské letiště.

10 aktivit zdarma ve Vídni

Máte-li čas a touhu poznat z Vídně víc než jen turisticky „povinná“ místa, vychutnat si město tak, jak si jej vychutnávají místní, nemusíte se bát o svůj rozpočet. Mnoho míst a věcí, které byste si ve Vídni neměli nechat ujít, jsou zdarma.

Vídeňská muzea zdarma: Která a kdy jsou otevřená?

Pokud vaše srdce nebo mysl (případně obojí) zatouží po hlubším poznání Vídně, vyrazte do některého z mnoha muzeí. Kromě věhlasných KHM a NHM na Ringu, jsou ve městě i další, která stojí za návštěvu a co je na nich úplně nejlepší? Jsou zdarma!

7 nejlepších vánočních trhů ve Vídni

Chystáte se do Vídně na vánoční trhy? Pak vězte, že kromě vás to má každoročně v plánu dalších asi 3,5 milionu lidí. Místní trhy jsou vyhlášené svou atmosférou, nabízeným zbožím, ale také vynikajícím jídlem a pitím.

10 praktických rad na vánoční trhy ve Vídni

Máte rádi atmosféru adventních trhů? Jezdíte rádi na trhy do zahraničí? Potom je pro vás návštěva nejvyhlášenějších rakouských trhů téměř povinností. Přináším vám pár rad, jak si vychutnat advent ve Vídni.