Jmenuji se Michaela K. Smékalová a pracuji mimo jiné jako průvodkyně poznávacích zájezdů.

Již od základní školy jsem podvědomě inklinovala k cestování a netajila se tím, že „až vyrostu“, chtěla bych pracovat právě v této oblasti. Po dokončení oboru Cestovní ruch na střední škole a první delší pracovní cestě do Řecka jsem se dala na studium Novořeckého jazyka a literatury na MU v Brně. K němu jsem si pro rozšíření obzorů přidala i studium Dějin umění.

Do Řecka jezdím každoročně již od roku 2002, během studií jsem tam na několika místech působila jako pobytová delegátka a po státnicích jsem pár let pracovala v cestovní kanceláři. Avšak touha po svobodnějším režimu byla čím dál silnější, a tak jsem kancelářskou práci pověsila na hřebík a vyrazila za turisty do terénu.

Mými doménami se staly Athény, Londýn, Řím, Krakov, Budapešť, Vídeň a další. V současné době jsem běhání po těchto metropolích s turisty v zádech vyměnila za běhání okolo malého dítěte 🙂 Zároveň toto intermezzo cítím jako výbornou příležitost k tomu zpomalit, probrat se fotkami a poznámkami z cest a podělit se o ně.

Budu ráda, pokud někoho inspiruji k cestám za poznáním.

O mně na Ústavu klasických studií

ZÁJEZDY | PŘEDNÁŠKY | VÝUKA A PŘEKLADY ŘEČTINY | KONTAKT