Pláže v Athénách

Pro návštěvníky hlavního města Řecka je bezesporu velmi atraktivní jízda tramvají z náměstí Syntagma směrem k mořskému pobřeží. Za cca 20 minut vystoupíte na Athénské riviéře a po vyčerpávající prohlídce pamětihodností se zde můžete pohodlně zrelaxovat.

Pokud se chystáte strávit u moře alespoň několik hodin, doporučuji vyhledávat pláže na tramvajové lince 5 Syntagma – Asklipio Vulas. Je jich zde víc na výběr a jsou vzdálenější ne příliš čistému přístavu Pireus. Několik pláží bylo dokonce oceněno Modrou vlajkou.

Edem: Hned první pláží, na kterou tramvaj vjede, se nachází asi 20 minut cesty ze Syntagmy. Je malá, ale udržovaná a čistá. Ideální pro ty, kteří jsou v Athénách na pár dní a k moři chtějí jen „na skok“.

Kalamaki: Část pláže je veřejná a část patří k hotelu Bolivar, ta je zpoplatněná. Styl pláže podobný výše zmíněnému Edemu, jen je větší a s možnostmi taverny s kavárnou.

Paralia Glyfadas: Stejnojmenná zastávka tramvaje je asi nejoblíbenější pláží v Athénách (a to jak pro místní, tak i pro zahraniční turisty), proto o víkendech a v sezoně počítejte s mnoha návštěvníky. Z centra města se sem dopravíte za necelých 40 minut. Na výběr je zde hned z několika typů pláží, jsou veřejné a zdarma.

Voula: Poslední zastávka tramvaje vás doveze až k dlouhé písčité pláži s mnoha tavernami, kavárnami a sportovními centry.

Paralia Vouliagmeni: Další velmi oblíbená pláž vzdálená asi 23 km od centra hlavního města. Je písčitá, s čistým mořem a velmi kvalitními službami. Dostanete se sem tramvají na zastávku Voula a poté ještě kousek taxíkem.

Chci na poznávačku do Athén

rnc-logo-color.jpg

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *