Skiathos: pěších turistů ráj

Malinká rozloha ostrova, úžasná zeleň, velký počet pláží a nevýznamné výškové rozdíly turisty přímo svádí k pěším procházkám…

Ostrůvek Skiathos je nádherně zelený kus země od května až do října, a to bez výjimky! Porostlý od temně zelených hustých borovicových lesů až po nízké fosforově zelené makchie. Když jsem na ostrově působila jako delegátka, vždycky jsem se musela pousmát, když se mi klienti rozplývali nad procházkou tím a tím lesem, kdy se jednoduše MUSÍ zastavit a zhluboka nasávat onu úžasnou vůni vyluzovanou piniemi. Po takové procházce vám většinou tou nejlepší odměnou bývá jedna z krásných skiathoských pláží.

Tohoto místního potenciálu si všiml i jeden německý turista, který se rozhodl vybudovat na ostrově systém turistických tras. Díky němu jich dnes máte k dispozici celkem 25 v celkové délce 197 km. Stačí si jen vybrat tu svou… A moje nejoblíbenější? Trasa číslo 11, vede totiž „kouzelným lesem“. Tento nádherný kus ostrova hledejte mezi střediskem Megali Ammos na jihu a pláží Kechria na severu ostrova.

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *