Ostrůvky u Alonnisu
K Alonnisu patří hned několik malých ostrůvků, jsou z větší části opuštěné a asi bych je zdlouhavě nepopisovala, kdyby nebyly součástí významného Národního mořského parku. Ostrůvky mají i nespornou historickou cenu, byly zde nalezeny stopy lidského osídlení z doby kamenné a dokonce zde najdeme i klášter.
Giura: hornatý a nepřístupný ostrůvek známý díky vyhlášené Kyklopské jeskyni se stalaktity a stalagmity, která se nachází v západní části ostrůvku. Pro vstup do jeskyně je nutný průvodce. Na ostrově žije vzácný druh kozy bezoárové.
Dyo adelfia: dva malé ostrůvky jsou vidět vchodně od Patitiri.
Kyra Panagia (Pelagonisi): nejzajímavější a největší ostrůvek v blízkosti Alonnisu. Podle jedné z verzí se starověký Alonnisos nacházel zde. Jsou zde tři zálivy a klášter Moni Panagias, stavba pravděpodobně ze 16. století s jednolodní bazilikou, celami, jídelnou i ubytovnou. Klášter patří pod Moni Megistis na Svaté hoře Athos. Na Kyra Panagia žije pár obyvatel, kteří se zabývají pastevectvím.
Peristera (Xero): nejbližší a po Kyra Panagia druhý největší ostrůvek u Alonnisu. Jsou zde krásné zálivy s nádherným pískem, žije zde pár obyvatel a jsou zde dva přirozené přístavy, Vasiliko a Peristeri.
Piperi: nejvzdálenější ostrůvek od Alonnisu, kde dodnes žije zvláštní druh malých krav světle hnědé a černé barvy.
Psathura: nejsevernější ostrůvek celých Sporad. Je tak nízký, že je z dálky těžko rozeznatelný. Na jihu ostrova se nachází menší ostrůvek Psathuropula a zde, na dně moře, byly objeveny zbytky starověkého města, které je považováno za starověký Alonnisos.