Doprava na Severní Sporady: Letecky nebo trajektem

Na Skiathos, Skopelos a Alonni-sos máte možnost se dopravit hned několika způsoby. Velmi pravděpodobně však zvítězí trajekt a to minimálně v případě dvou z nich.

Jak se tedy dopravíte na ostrovy Severních Sporad? A jak můžete cestovat mezi nimi?

Doprava po ostrovech Severních Sporad

V zásadě máte dvě možnosti, jak ostrovy prozkoumat: půjčit si auto z půjčovny, využít taxi nebo místní MHD. Půjčoven je na ostrovech hned několik, soustřeďují se zejména v hlavních městech, ale určitě vám rádi poradí i na recepci vašeho ubytování.

Mapa zajímavých míst na Skiathosu

Chystáte se na dovolenou na Skiathos? Tento malinký ostrůvek vás jistě překvapí množstvím zajímavých míst. Abyste neminuli ty nejdůležitější, vytvořila jsem pro vás mapu, kudy kam.

Najdete zde místa, která psala skiathoskou historii, ale i přírodní krásy a možnosti odpočinku – pláže. Užijte si pobyt na malém, ale bezesporu zajímavém ostrově Skiathos!

5+1 TOP zážitků na Skiathosu

Skiathos je sice malinký, ale hojně navštěvovaný. Má mnoho nádherně čistých pláží, které jsou na jihu a jihozápadě (hlavně v sezoně) plně obsazeny davy turistů. Ale také zde najdete panenskou přírodu a to zejména ve vnitrozemí, které je prošpikováno turistickými značkami.

Pokud budete trávit svou dovolenou zde, budou se vám hodit tipy, na TOP skiathoské zážitky.

Mapa zajímavých míst na Skopelosu

Skopelos je považován za jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů a já mohu potvrdit, že pokud ne nejkrásnější, tak je určitě nejzelenější (z těch, které jsem dosud navštívila).

Ostrov propůjčil své kulisy muzikálovému filmu Mamma Mia! Jste jeho fanouškem? V tom případě nesmíte minout místa, na nichž se natáčelo. Ty a samozřejmě nejen ty jsem pro vás vyznačila v mapě ostrova.

Mapa zajímavých míst na Alonnisu

Znáte Alonnisos? Pokud ne, ani se vám nedivím… Ovšem hledáte-li klid a pohodu, ničím nerušenou dovolenou a liduprázdné pláže i taverničky, tak byste si jej měli zařadit na seznam cílů.

V případě, že zatoužíte poznat vše zajímavé, co ostrov nabízí, vytvořila jsem pro vás následující mapu.

Užijte si pobyt na neznámém ostrově Alonnisos!