5+1 TOP zážitků na Skiathosu

Už několikrát jsem o ostrově Skiathos napsala, že je malinký, ale hojně navštěvovaný. Že má mnoho nádherně čistých pláží, které jsou na jihu a jihozápadě (hlavně v sezoně) plně obsazeny davy turistů. Ale také zde najdete panenskou přírodu a to zejména ve vnitrozemí, které je prošpikováno turistickými značkami.

Skiathos toho prostě i přes svou úsměvnou rozlohu 61 km2 nabízí opravdu mnoho. A jelikož je docela pravděpodobné, že vaše volba letní dovolené padne právě na Skiathos, sepsala jsem pro vás tipy, co zde bezpodmínečně musíte zažít.

1. Pláž Lalaria

Prvním „povinným“ zážitkem by pro vás měla být návštěva symbolu ostrova, pláže Lalaria. Na tuto nepřístupnou pláž na severu ostrova se dostanete pouze lodí, která vyjíždí z přístavu v hlavním městě a to jen za příznivého počasí.

Lalaria je pokryta bílými oblázky a v kombinaci s tyrkysovou modří Egejského moře působí až nadpozemsky. Svůj zážitek umocníte na maximum, když třikrát proplujete kamennou bránou „Trypia Petra“, díky čemuž byste měli získat věčné mládí a krásu.

2. Pohádkový les

Další přírodní nádherou ostrova jsou lesy ve vnitrozemí, úžasně vonící borovicemi a jejichž atmosféru sem tam doplňují zurčící potůčky. Tento malý ostrov je prošpikován turistickými trasami o délce 197 kilometrů.

Tou nehezčí z nich je podle mého názoru turistická stezka vedoucí tzv. Pohádkovým lesem. Napojíte se na ni ve středisku Megali Ammos a směrem na sever dojdete až k malebné pláži Kechria. Skiathos je ideálním ostrovem pro milovníky pěší turistiky, dá se totiž projít téměř celý od severu na jih a od východu na západ.

3. Pozorování letadel

Skiathos je rovněž ideální destinací pro tzv. spottery, lovce letadel. Letiště pojmenované po nejslavnějším rodákovi ostrova Alexandru Papadiamantisovi je specifické tím, že začátek i konec letištní dráhy ústí těsně u pobřeží.

Takže si stačí jen vyhlídnout místečko u přistávací plochy směrem z hlavního města a letadla vám budou létat doslova nad hlavami. Nebo zkuste navštívit pláž Xanemos z druhé strany letiště a letadla vám zase budou těsně nad hlavami vzlétat (samozřejmě bude záležet na směru větru).

4. Noční kluby

V noční zábavě může Skiathos směle konkurovat střediskům jako je Laganas na Zakynthosu nebo Faliraki na Rhodosu, sice ne velikostí, ale kvalitou nočního života určitě.

Kousíček za hlavním městem směrem na letiště je situována ulice lemovaná bary, kluby a diskotékami. Ani vám nemusím popisovat, jak jsou v hlavní sezoně narvané k prasknutí, jak zde zábava jede na plné pecky až do ranních hodin a v jaké cenové relaci se zde pohybují piva a drinky 🙂

Nicméně toužíte-li po nočním životě nebo jste jen zvědaví, jak to žije v jednom z velkých zábavních center v Řecku, musíte tuto skiathoskou uličku určitě navštívit.

5. Víno v Moni Evangelistrias

V dnešní době už je těžké najít a přivézt si z dovolené nějaký opravdu typický suvenýr, který by se nedal koupit nikde jinde, který by byl skutečně dostupný pouze na tom konkrétním místě. Já se kromě magnetek a pohledů snažím přivézt domů něco místního k pití nebo k jídlu (ideálně obojí).

V případě Skiathosu vám musím doporučit ochutnat a případně i přivézt známým víno vyrobené v klášteře Moni Evangelistrias. Zdejší mniši pokračují v tradici pěstování a zpracovávání vinné révy již od dob založení kláštera. Víno můžete ochutnat a zakoupit přímo v daném klášteře, mimo něj to za doby mého působení na ostrově nebylo možné.

+ 6. Výlety lodí

Jelikož je Skiathos ostrov, je velmi jednoduché vydat se odtud na výlet lodí. A kam můžete doplout? Půjčte si soukromou loďku a projeďte se okolo ostrova, zakotvěte na některé opuštěné pláži a vychutnávejte romantiku. K tomu vám stačí jen evropský řidičák.

Na pevninu to ze Skiathosu opravdu není daleko a tak můžete navštívit i protější břeh poloostrova Pilio. Skopelos a Alonnisos jsou sice ostrovy, na kterých by se dala strávit samostatná dovolená, ale pokud je zatoužíte navštívit během vašeho pobytu na Skiathosu, není nic jednoduššího než si koupit jízdenku na některý z mnoha trajektů.

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *