Doprava na Severní Sporady a mezi nimi: Letecky nebo trajektem

Na ostrovy Skiathos, Skopelos a Alonnisos máte možnost se dopravit hned několika způsoby. Velmi pravděpodobně však zvítězí trajekt a to minimálně v případě dvou z nich.

Letiště totiž existuje pouze na ostrově Skiathos a pokud je tedy vaším cílem Skopelos nebo Alonnisos, trajektu se nevyhnete. Jak se tedy dopravíte na ostrovy Severních Sporad?

Letecky na Skiathos

V období letní sezony létá z Prahy na Skiathos charterový let letecké společnost SmartWings. Ten je sice primárně určen pro klienty cestovních kanceláří, ale stává se, že jsou letenky i volně k dispozici pro individuální cestovatele. To stejné, tedy v letní sezoně, platí i pro charterové lety například z Německa. Doporučuji sledovat Pelikána nebo přímo konkrétní letecké společnosti.

Mimo turistickou sezonu je to s leteckou dopravou na Skiathos o poznání složitější, zpravidla se sem dostanete přes letiště v Athénách nebo dokonce v Turíně.

Jelikož sem (zatím) nelétá žádná větší nízkonákladovka, letenky jsou docela drahé, připravte si cca 5 – 7 tisíc.

Trajektem z pevniny

Jak se po zemi dopravit do Řecka, jsem již rozebrala v tomto článku. No a jakmile se dostanete na řeckou pevninu, musíte vyhledat přístav, odkud vyjíždí trajekty na Severní Sporady.

Ještě před několika lety zajišťovaly dostupnost ostrovů trajekty ze Soluně, Athén a Volosu. Dnes zbyla pravidelná linka už jen z Volosu. Ta je v provozu celoročně, v letních měsících dokonce 2-3x denně. Na Skiathos sem cesta trvá asi 2,5 hodiny, na Alonnisos 5 hodin. Můžete zvolit i rychlejší, ale dražší cestu katamaránem (na Alonnisos asi 3 hodiny a o 10 EUR dražší).

Trajektem mezi ostrovy

Skiathos, Skopelos a Alonnisos jsou několikrát denně spojeny mnoha trajektovými linkami a to nejen mezi hlavními městy, ale v případě Skopelosu i mezi dalšími menšími přístavy. Konkrétně se to týká o severním městě Glossa a jižním městě Agnontas.

Na orientační časy a ceny mrkněte zde.

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *