Pláže na Alonnisu

„I kdybyste na ostrově strávili dva měsíce, budete se každý den koupat na jiné pláži“, tohle se dočtete v jednom turistickém průvodci. Je to pravda? Nevím, každopádně je fakt, že na ostrově najdete pláže všeho druhu a jejich největší přednost? Rozhodně nebudou přeplněné davy turistů.

Jihovýchodní pobřeží je bohaté na rozmanité pláže, žlutý písek, barevné kameny, okrové skály a červené útesy. Tuto barevnou škálu najdete na plážích většinou ukrytých v zálivech a obklopených olivovníky a borovicemi.

Severozápadní část ostrova je skalnatá a místní pláže jsou většinou dostupné jen lodí. Podíváme se společně na ty nejznámější pláže ostrova Alonnisos.

Agios Dimitrios: jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově s bílým pískem.

Lefkos Gialos: z této pláže si vychutnáte pohled na dva opuštěné ostrůvky Dyo Adelfia. Tato oblázková pláž s bílými kamínky je obklopena šedými skalami. Je turisty vyhledávaná a soustřeďuje se zde především mládež.

Kokkinokastro: je pláží, kde se snoubí hned několik barev najednou. Hluboké modré moře, žlutý písek, červené skály a zeleň borovic, to je důvod, proč je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově. V této oblasti byly prováděny archeologické vykopávky a byly zde nalezeny zbytky lidského osídlení.

Votsi: se nachází nedaleko Patitiri a je spíš malebným přístavem s taverničkami. Malinkou pláž zde však najdete také. Jedná se bezesporu o nejromantičtější zákoutí Alonnisu.

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *