Trhy v Athénách

Zejména pro jižní země jsou typické trhy a tržnice, kde se prodavači překřikují s lepšími nabídkami a cizinec právě zde okusí pravý mumraj místních, kteří přesně vědí, u koho najdou to nejlepší zboží. I v Athénách můžete nasát atmosféru pravých místních trhů, nicméně na vypulírované stánky typu barcelonské La Boqueria rovnou zapomeňte.

Městská athénská tržnice s denním provozem se nachází nedaleko athénské radnice. Již z daleka vás na jistotu povede charakteristický rybí odér. Kromě ryb zde nakoupíte i jiné tradiční řecké produkty (například sýry, oříšky, olivy apod.), ale hlavně vše místní a čerstvé.

Na hlavní turistické třídě okolo Akropole se každou sobotu a neděli rozestaví prodejci se svými výrobky určenými především turistům. Zde si můžete pořídit třeba sošky, šperky, trička s potiskem či s vaším jménem v řečtině apod.

Mým nejoblíbenějším dnem v Athénách je však sobota, to se totiž konají neopakovatelné bleší trhy – a to je teprve atmosféra! Na dolním konci ulice Ermu se sejdou prodejci opravdu všeho, co si dokážete představit. Na zemi na prostěradlech rozloží haldu starých příborů, bot, odznaků, gramofonových desek, knih, přístrojů kdo ví na co, ale i kusů nábytku. Tady mě nejvíc baví sledovat své klienty, jak se na takové harampádí k prodeji tváří.

Chci na poznávačku do Athén

rnc-logo-color.jpg

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *