Doporučená trasa prohlídky Athén

Chcete-li poznat Athény důkladně, doporučuji strávit ve městě alespoň tři dny. Prohlídku města jsem uspořádala tak, jak ji chodím s turisty, aby obsáhla všechny zajímavosti, které Athény nabízí.

Zde najdete doporučení, co stihnout v první den, co v druhý, kde se nachází nejhezčí vyhlídky na město a kde najdete důležitá muzea.

Doprava do Athén: Letecky, autem nebo autobusem?

Do asi 2000 kilometrů vzdálených Athén se samozřejmě nejpohodlněji a nejrychleji dopravíme letecky. Ale myslím, že je užitečné vědět i o dalších možnostech, které existují.

Chystáte se do Athén autem? Věděli jste, že se do Athén dostanete i autobusem? Kdy a odkud?

Doprava v Athénách

V téměř pětimilionových Athénách je nejjednodušším prostředkem hromadné dopravy metro. K dispozici jsou zde 3 linky, čtvrtá je ve výstavbě.

V článku najdete tipy, jak se dopravit na letiště nebo na pláž. Kde a jaké jízdenky si koupit a na jakých stanicích se nachází ty hlavní památky.

10 aktivit zdarma v Athénách

Athény, to nejsou jen „povinné“ archeologické lokality jako Akropolis nebo agora a muzea se starověkými poklady. Jsou to také zážitky, které jsou ve městě zcela zdarma a můžete si je užít téměř v každou roční dobu.

Vyhlídka z kopce Lykavittos, výměna stráží nebo mezinárodní filmový festival a ještě něco navíc.

Muzea a archeologické lokality v Athénách: Které a kdy jsou otevřeny zdarma?

Pokud se vám poštěstí zdržovat se v Athénách v níže uvedených datech, můžete využít vstupné zdarma na archeologické lokality a do muzeí spravovaných státem.

Kdo má v Athénách nárok na vstupné zdarma? Kdo na poloviční a kdo musí čekat na konkrétní dny?

10 praktických rad pro návštěvu Akropole

Možná se do Athén chystáte na týden nebo na prodloužený víkend nebo jen na jednodenní výlet. V každém případě však určitě nevynecháte návštěvu Akropole, která je pro všechny turisty nevyhnutelnou povinností.

Kde koupit lístky, kdy Akropolis navštívit, jak se k ní dopravit a mnohé další praktické rady na vás čekají v tomto článku.

Jak se vyhnout frontám na Akropoli

Nejnavštěvovanější památkou Athén je bezesporu pahorek Akropolis s nejkrásnější ukázkou klasické řecké architektury Parthenonem. Ročně sem zavítá přes milion lidí.

Jak obelstít řady na vstupenky, ve kterých se běžně stojí i několik desítek minut?