Periptero: kiosek poslední záchrany

Článek byl napsán pro Magazín Radynacestu.cz

Periptero – kiosek, ve kterém najdete, na co si jen vzpomenete.

Známe to všichni – zničehonic nás přepadne žízeň, chuť na něco sladkého či slaného nebo dokonce náhlá bolest hlavy. My jsme zvyklí směřovat své kroky do nejbližší samoobsluhy, večerky nebo lékárny – v Řecku je ale vše jinak. Mají totiž periptera. 

Řešení situace je tak v Řecku mnohem jednodušší a rychlejší… Doslova na každém kroku zde najdete tzv. periptera – kiosky, které v sobě ukrývají téměř vše, na co si jen vzpomenete.

Nabídka nemá konce

Pití, zmrzliny, noviny, sušenky, čokolády, croissanty, brambůrky, žvýkačky, noviny, hračky pro děti, SIM karty, kredit do mobilů, jízdenky na MHD, pohledy, cigarety, tužkové baterky, volně prodejné léky a někdy i kabelky, čepice, sluneční brýle…

Otevírací doba dle poptávky

Nespornou výhodou těchto „budek“ je jejich otevírací doba, která se řídí především poptávkou. Zavírají až dlouho po půlnoci a otevírají s prvním člověkem mířícím do práce, o víkendech v centru města je jejich provoz dokonce prakticky nepřetržitý. Periptero je tedy pro Řeky něco jako „stánek poslední záchrany“ 🙂 A ceny? Jen nepatrně vyšší než v supermarketech.

Written by admin