Doprava na Chios: Letecky nebo trajektem

Z České republiky není tento pátý největší řecký ostrov úplně dobře dostupný. Ještě donedávna sem létaly charterové lety, které využívaly cestovní kanceláře pro své klienty. Chios však z nabídek českých cestovek vypadl, a proto je třeba sem hledat alternativní způsoby dopravy. Nejčastěji s přestupem.

Letecky na Chios

Nejjednodušší způsob dopravy je z České republiky letecké spojení do Athén nebo Soluně a tady přestoupit na vnitrostátní letecký spoj na Chios. Z Polska můžete letět z Krakova, opět s přestupem v Athénách. Tato spojení zajišťuje řecká letecká společnost Aegean. Doporučuji sledovat aktuální možnosti na Pelikánovi.

Počítejte s cenou letenky něco málo přes 6 tisíc (v závislosti na zvoleném druhu zavazadla).

Trajektem z pevniny nebo okolních ostrovů

Plánujete-li jet na Chios vlastním autem, je nejlepší cestou dopravit se po vlastní ose do Soluně a odtud trajektem až na Chios. Další možností je využít trajektové spojení s Pireem.

Za zvážení stojí rovněž dopravit se letecky na některý z okolních ostrovů, kam létají charterové lety z České republiky a poté pokračovat na Chios trajektem. Takovými ostrovy můžou být Samos, Lesbos, Kos nebo Rhodos.

Written by admin