Taverny v Athénách

Řekové si umí jídlo a pití náležitě vychutnat. Nejen, že milují stoly prohýbající se pod nánosy jídla, ale dokáží u večeře s přáteli sedět i několik hodin. Pokřikují, diskutují, popíjí uzo a ďobají si z talířů navzájem.

Typickou řeckou tavernu najdete v každém městě či vesnici. Nicméně v Athénách, v hlavním městě, narazit na opravdu tradiční s poctivým jídlem a přátelskou atmosférou, je o něco složitější než ve vesnici na ostrově.

Osobní tip: Mou nejoblíbenější restaurací je Attalos na ulici Adrianou, chodívala jsem sem už jako stážistka v roce 2008 a personál se zde od té doby téměř nezměnil (už to o něčem svědčí), jídlo domácí, porce královské, ceny více než přátelské. Se mými klienty se na jídlo chodíme dívat do slova a do písmene až pod pokličku.

A co bych doporučila vyzkoušet na jídlo? Rozhodně pastitsio, musaku, biftekia kokkinista, biftekia jiaourtolou, chalumi, choriatiki salata apod. Na náměstí Lysikratous je jedna velká restaurace, kde jsem objevila úžasné kolokithakia jemista – cukety plněné mletým masem, mňam!

Chci na poznávačku do Athén

rnc-logo-color.jpg

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *