Kohlmarkt: Zelný trh

Ulice Kohlmarkt se do češtiny překládá jako „Zelný trh“. Ulice kdysi opravdu sloužila účelu, kterému napovídá její název, konaly se zde trhy s ovocem a zeleninou. Dnes je však Kohlmarkt místem, kde ve Vídni nakupíte ty nejluxusnější značky včetně Versace, Giorgio Armani apod. Pro Čechy je asi nejatraktivnější zlatnictví s názvem Schullin…

Vídeňský Zelný trh najdete mezi Michaelerplatz a Am Graben. Na rohu s ulicí Na Příkopech najdete obchodní dům Julius Meinl, který je svým interiérem, nabídkou zboží a kulturou prodeje srovnáván s luxusním londýnským Harrod’s.

(www.tripadvisor.ie)

Za zmínku určitě stojí i Cukrárna Demel, vyhlášená císařská cukrárna, odkud si císařovna Sissi nechávala doručovat své oblíbené fialkové bonbony. Cukrárna také nechvalně proslula soudním sporem o Sacher Torte s Hotelem Sacher. Tvůrce dortu Franz Sacher totiž ještě jako učeň vyrobil svůj první dort zde a tak si cukrárna nárokovala právo vyrábět jediný originál s pečetí. Spor však v 60. letech nakonec vyhrál její soupeř Hotel Sacher.

(www.demel.at)

Chci na poznávačku do Vídně

rnc-logo-color.jpg

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *