Vyhlídky na Athény

Hlavní město Řecka je obrovskou aglomerací sahající, kam až oko dohlédne. Teprve z výšky si člověk uvědomí, jak velkou plochu obývá téměř 5 milionů lidí. A odkud budete mít na Athény nejlepší rozhled?

Prvním vyhlídkovým bodem je samozřejmě pahorek Akropolis, odtud si plně uvědomíte, proč vznikly Athény právě na tomto místě – město je strategicky chráněno ze tří stran neprostupnými kopci a z té čtvrté mořem. 

Výhled z Akropole

Druhým vyhlídkovým bodem je kopec Lykavittos. Abyste tohoto bodu dosáhli, je třeba mít dobrou fyzičku, čekají vás totiž schody. Můžete se svézt i lanovkou, nicméně já rozhodně doporučuji projít se pěšky až nahoru, postupně se pod vámi bude otevírat pohled na celé město. Další mé doporučení, zůstaňte na Lykavittu až do setmění, osvětlené Athény – to je teprve paráda.

Výhled z Lykavittu

Za mě nejhezčí a nejklidnější vyhlídkou je Filoppapův pahorek přesně naproti Akropoli, odtud si pořídíte tu nejkrásnější fotku Parthenonu a otevře se před vámi starověká cesta až do Pirea.

Výhled z Filoppapova pahorku

Tajný tip: na náměstí Monastiraki vyjeďte výtahem až do baru A for Athens. Je to nejvýše položený bar v centru města a výhled na Akropoli (zejména večer při skleničce vína) je k nezaplacení.

Vyhlídka z A for Athens

Chci na poznávačku do Athén

rnc-logo-color.jpg

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *