Mamma Mia! na Skopelosu

Ostrov Kalokairi z muzikálu Mamma mia! je Skopelos. Přesněji řečeno převážná část exteriérových scén byla natáčena na tomto ostrově. V méně scénách poznáte i Skiathos nebo Damuchari na pevnině. Natáčení probíhalo na přelomu srpna a září 2007 a ač se to zdá neuvěřitelné, vše se stihlo za 7 dní. Skopelos byl vybrán jako ideální mezi dalšími 21 řeckými ostrovy a vděčil tomu zejména své zeleni. Vydejte se se mnou po stopách veleúspěšného muzikálu.

Pláž Kastani: na této úžasné pláži, potažmo na vedlejší Milii, se natáčely scény s písněmi Does your mother know, Lay all your love on me a také závěrečné rozloučení Sophie a Skye s Donnou a třemi potencionálními otci a písní I have a dream.

Pro účely natáčení zde bylo instalováno dlouhé dřevěné molo i plážový bar, obojí bylo ihned po dotočení odstraněno.

Pláž Kastani
Pláž Kastani

Kostelík Agios Iannis sto Kastri: v tomto malém kostelíku na skále byly natáčeny kouzelné scény ze svatby. Na úpatí skály zpívala Donna Samovi píseň The winner takes it all.

Fasáda kostelíku byla filmaři upravena do podoby inspirované kostelem Panagitsa tu Pyrgu ve městě Skopelos. Ke kostelíku stoupá více než 100 schodů. Tento kostel se díky scénám z filmu stal atraktivním místem ke konání svateb, nicméně představit si nevěstu stoupající po oněch 100 schodech a pak zase zpátky po do skále vytesaných schodech – no děkuji pěkně!

Před kostelíkem Agios Ioannis sto Kastri

Nisi Glysteri: v tomto místě byly natáčeny exteriéry před fiktivní vilou Donna, která ve skutečnosti neexistuje a všechny scény v interiérech vznikaly v natáčecím studiu Pinewood.

V těchto místech se nachází strmá skála, odkud Sophie a její tři potencionální otcové skočili do moře ke konci písně Our last summer. Tady byly natáčeny některé scény z písně Dancing Queen a odtud se také vydal průvod na svatbu Sophie a Skye.

Nisi Glysteri od 2:30-2:55

Amarantos: na tomto malém výběžku se natáčela scéna z písně Our last summer, kdy Sophie a její potencionální otcové si pod třemi borovicemi udělali malý piknik.

Tři borovice na výběžku Amarantos 1:50-2:34

Sympatické na Skopelosu je, že se turistům nevnucuje jako „ostrov Mamma mia!“, nezakládá si na tom, že zde pobývala Meryl či Pierce. Skopelos – alespoň dle mého názoru – zůstává skromným místem zakládajícím si na své přírodě a rodinné atmosféře.

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *