Mamma Mia! na Skiathosu

Tento filmový fenomén pobláznil svět již před více než deseti lety. Díky svým nestárnoucím songům a jednoduchému příběhu si získal srdce nejen vrstevníků skupiny ABBA, ale i podstatně mladších fanoušků.

Jak je všeobecně známo, muzikál byl natáčen především v Řecku a to na ostrově Skopelos. Ve dvou scénách však poznáte i Skiathos.

Tou první je hned ta úvodní, kdy Sophie přijíždí na lodičce k městu a v noci přistupuje k poštovní schránce, kam hází pozvánky na svou svatbu třem potencionálním otcům. Město v dáli je opravdu hlavní město Skiathosu a dopisy jsou odesílány z kopce s kostelíkem Agios Nikolaos. Poštovní schránku byste tady ale hledali marně, byla sem instalovaná filmaři pouze pro tuto scénu.

Druhou scénou, kde je Skiathos dobře rozpoznatelný, je situace, kdy Harry a Sam přijíždí svými taxi na molo, odkud odplula loď na filmový ostrov Kalokairi (ve skutečnosti Skopelos). Zoufalé muže pak vysvobodí Bill, který jim nabídne svezení svou jachtou. Scéna se natáčela ve starém přístavu v hlavním městě.

Ve filmu se samozřejmě objevuje i mnoho domorodých obyvatel, kteří si svou hollywoodskou slávu náležitě užívají i 10 let po natáčení. A tak se například na výletní lodi Kalypso máte možnost setkat s kapitánem, který se ve filmu objevil asi na 3 sekundy. Určitě si jej všimnete ve scéně, kdy podával ruku Tanii vystupující z lodi a jako s pravou filmovou hvězdou se s ním samozřejmě můžete i vyfotit!

Pokud se vám film po tolika letech ještě neomrzel a chtěli byste si jej vychutnat navíc v autentickém prostředí, máte možnost v letním kině v hlavním městě, kdy se zde promítá v pravidelných intervalech.

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *