Pláže na Skiathosu

Skiathos je ostrov, který je bohatý na přírodní krásy. Jsou to nejen borovicové lesy, chráněné vodní biotopy a pěší trasy ve vnitrozemí. Největším lákadlem pro turisty jsou samozřejmě pláže. A Skiathos není vyhledávanou destinací jen tak pro nic za nic, vždyť tak malý ostrůvek získal ocenění Modré vlajky hned pro 9 svých pláží!

Podíváme se společně na ty nejvyhledávanější z nich. Začínáme v hlavním městě a pokračujeme po silnici směrem na západ.

Videoklip zpěvačky Despiny Vandi, který se natáčel na ostrůvku Tsungria a Skiathos (pláže Lalaria, Banana)

Megali Ammos: pláž se nachází kousek za městem ve směru na Kukunaries. Můžete se sem dopravit buď autem, autobusem nebo pěšky. Zde si užijete koupání v čistém moři, najíte se v místních tavernách nebo se můžete ubytovat v hotelích či penzionech.

Vasilias: tato pláž se nazývá „královská“ už od dob Byzantské říše, protože se jednalo o jedno z míst, které si byzantští císaři vybrali za cíl svého odpočinku. V této oblasti se nachází a jsou zkoumány starověké památky. Pláž je vzdálená pouze 1,5 km od města Skiathos a vždy patřila k nejoblíbenějším díky své výjimečné poloze. Pláž je obklopena olivovníky a borovicemi a každoročně je oceňována modrou vlajkou. Najdete zde hotely, penziony, ubytování v soukromí, restaurace, bary a školu vodních sportů.

Achladies: pláž je vzdálená 2 km od města. Můžete se sem dopravit autem, autobusem nebo lodičkou, která sem přijíždí v pravidelných intervalech ze skiathoského přístavu. Achladies je krásná pláž s perfektními službami: tavernami, hotely a všemi možnostmi ke sportování.

Kalamaki: na východní straně výběžku Kalamaki se nachází tři zálivy, z nichž nejznámější je záliv Kanapitsa a další dva jsou Sklithri a Tzaneria. Cestou z města narazíme první na Sklithri, což je malý malebný záliv s čistým mořem. Můžete se tam najíst v přívětivé taverničce, která se nachází při platany zarostlém ústí potůčku do moře. Hned za ním se nachází záliv Tzaneria pod nádherným hotelem Nostos, zde se můžete kochat výhledy, užít si čisté moře nebo vodní sporty. Nakonec dorazíme k zálivu Kanapitsa s klidným mořem a úžasným výhledem ve dne i v noci. Pláž poskytuje perfektní služby: taverny, krásný hotel a vodní sporty všeho druhu.

Vromolimnos: Na západní straně výběžku Kanapitsa a před dnes už vyschlou bažinou se nachází krásná pláž s klidným křišťálově čistým mořem a úžasným jemným pískem. Je to pláž plná lidí, zejména mladých. Na pláži se nachází taverny a kavárny, hřiště na plážový volejbal a je zde možné vyzkoušet vodní sporty.

Kolios: další nádherná pláž, kterou stojí za to navštívit nejen pro její čisté moře, ale i výborné služby, které nabízí: taverny, penziony, kemp a vodní sporty.

Agia Paraskevi: čisté moře, jemný bílý písek. To je pláž Agia Paraskevi, která je pojmenovaná podle malého kostelíku svaté Paraskevi, který se zde nachází. Na této pláži najdete luxusní hotely, taverny a možnost vodních sportů.

Trulos: tato pláž je pojmenována podle ostrůvku, který se zde nachází a vypadá jako kopule („trulos“). Najdete ji po cestě na Kukunaries hned za křižovatkou, na které se dá odbočit do vnitrozemí ke klášteru Kunistra. Najdete zde mnoho hotelů, penzionů a taveren. Kousek od pláže se nachází malé jezírko s vodními želvičkami.

Kukunaries: nejznámější skiathoská pláž a jedna z nejznámějších pláží celé Evropy. Je známá i pod názvem „Zlatý písek“, jelikož písek je zde jemný a pod letním sluncem září dozlatova. Kromě křišťálově čisté vody je tato pláž výjimečná také tím, že známý borovicový les Kukunaries sahá téměř až k moři. Les spolu s jezerem s mořskou vodou Strofylia tvoří vzácný vodní biotop a je dnes chráněným územím evropského významu. Na Kukunaries se nachází mnoho hotelů, penzionů, taveren, restaurací, barů, kaváren a kemp. Zde můžete vyzkoušet jakýkoliv vodní sport, pronajmout si vodní člun nebo si zahrát tenis. Pláž Kukunaries se nachází na jihozápadním okraji ostrova a kromě výše uvedeného si zde můžete vychutnat i jedinečný západ slunce.

Banana: tento záliv se oficiálně nazývá Krassas, ale zlidovělo jméno Banana podle nudistické pláže, která zde kdysi fungovala. Borovice i zde dokreslují jedinečným způsobem atmosféru místa, kterou jen doplňuje čisťounká voda. Pokud se sem vydáte autobusem, budete muset z poslední zastávky pokračovat ještě kousek pěšky. Pláž je nejoblíbenější u mládeže a to nejen proto, že se zde dají vyzkoušet všechny druhy vodních sportů, je zde také mnoho taveren a barů s hlasitou diskotékovou hudbou.

Agia Eleni: Záliv Agia Eleni, který dostal své jméno podle malého kostelíku, jež se zde nachází, je nejzápadnější pláží na ostrově. Proto je pláž vyhledávaná pro nejkrásnější pohledy na západ slunce.

Mandraki: v této oblasti se nachází tři krásné zálivy – Xerxův přístav, Elias a Angistros. Jelikož zde už míříme na sever ostrova, krajina i moře se mění. Je bouřlivější a divočejší. Tyto tři zálivy jsou krásné a úchvatné především proto, že odtud oko nedohlédne na pevninu.

Aselinos: záliv, který se otevírá na sever. Přestože se jedná o písčitou pláž, nedá se srovnat s klidnými plážemi na jihu ostrova. Písek je zde hrubší s mnoha oblázky, moře je hluboké a mnohdy divoké. Funguje zde taverna, ve které se večer konají řecké zábavy se živou hudbou. V blízkosti pláže najdete i kemp.

Kechria: záliv Kechria stejně jako vedlejší záliv Lygaries se nachází na severu ostrova. Cesta k zálivům je skutečně nádherná. Kechria se nachází v blízkosti starého kláštera Panny Marie. Tato pláž pro vás bude nezapomenutelná, protože zde můžete koupání spojit s úžasnou procházkou skiathoskými lesy.

Kastro: na nejsevernějším cípu ostrova pod starým středověkým městem se nachází krásná pláž, která se jmenuje Kastro. Spojení koupání v čisťounkém moři a návštěvy středověkého městečka je jistě zážitek, který během svého pobytu na ostrově musíte zažít. Do Kastra se dostanete velmi jednoduše některou z lodiček, které denně vyplouvají z hlavního města.

Lalaria: na severovýchodní straně ostrova se nachází pláž Lalaria, jedna z nejkrásnějších pláží Řecka. Severní vítr zde naráží vlny na bílé skály a po tisíciletí z nich omílá bílé oblázky, které pokrývají celou pláž. Dobře známá „Trypia Petra“ na kraji pláže tvoří přírodní bránu, kterou pokud podle pověsti třikrát proplujete, získáte věčné mládí a krásu. Na pláž se dostanete jedině po moři a to pouze v případě příznivých povětrnostních podmínek. Z hlavního města vyjíždí lodě na pláž Lalaria každý den (pokud počasí dovolí).

Lechuni: přesně pod klášterem Evangelistria se nachází krásná malá plážička Lechuni. Podle tradice zde byl pohřben hrdina národněosvobozeneckého povstání z roku 1821 Nikotsaras. Pláž je oblázková s bílými kamínky a vyznačuje se divokou krásou. V blízkosti Lechuni se nachází téměř neznámá pláž Megas Gialos, na kterou vede velmi špatná přístupová cesta.

Xanemos: oblast na severovýchodě skrývá pláže výjimečné krásy. Nejsou písečné, ale jsou pokryty hrubými oblázky. Výhled je rovněž krásný, protože tyto pláže se nachází naproti Skopelosu. Na Xanemosu v oblasti Kefala byly nalezeny zbytky prehistorického osídlení ostrova. Na pláži se nachází kantýna s občerstvením. Xanemos se od města vzdálen 2,5 km a nachází se na konci přistávací dráhy pro letadla, což z ní činí vyhledávanou pláž pro pozorovatele letadel.   

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *