Arsenal: Vojenské muzeum ve Vídni

Vídeňské muzeum vojenské historie se nachází v budově z 19. století postavené v orientálním stylu. V muzeu se můžete seznámit s historií rakouského vojska od 30. leté války až po rok 1945.

Když byla budova v polovině 19. století postavena, císař František Josef I. měl již od začátku v plánu zřídit zde muzeum, které by ukázalo slávu jeho rakouského vojska. Architektem se tehdy stal Theophil von Hansen, ten, který postavil i rakouský parlament na Ringu. Budova arsenalu je postavena v novobyzantském stylu z červených cihel s obrovskou centrální halou.

V muzeu jsou vystavovány zajímavé zbraně, historické uniformy a další předměty související s válkou. Mezi ty nejvzácnější patří osmanský stan, který před Vídní zanechali Turci po jejím obléhání. Nebo vůz Františka Ferdinanda d’Este, ve kterém na něj byl spáchán atentát v Sarajevu. Dokonce v jedné vitríně uvidíte i jeho uniformu dosud potřísněnou krví.

Prohlídka začíná v prvním patře a je chronologicky seřazená od 30. války přes válku s Osmanskými Turky, v níž hrál jednu z hlavních rolí princ Evžen Savojský. Druhé patro východního křídla je věnováno Napoleonským válkám a zničující rakousko-pruské válce, která skončila drtivou porážkou Rakušanů u Hradce Králové.

Přízemí východního křídla je věnováno atentátu v Sarajevu a rakouskému vojsku v 1. světové válce. V západním křídle pak výstava pokračuje událostmi vedoucími k anšlusu a poslední část je věnována rakouskému námořnictvu.

Informace o otevíracích dobách a cenách vstupenek

Chci na poznávačku do Vídně

rnc-logo-color.jpg

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *