Pítka ve Vídni: Pitný režim zdarma

Budete-li ve Vídni v letních měsících, nemusíte mít obavy o svůj pitný režim. Postačí vám jen lahev na doplnění a vědět, jak taková fontánka vypadá. Zde najdete podrobnosti o tom, kde je hledat.

Už od roku 1910 je Vídeň zásobována čistou vodou ze Štýrska, z míst, která jsou chráněna právě díky výskytu mnoha pramenů čisté pitné vody. Kohoutková voda ve Vídni tak nemusí procházet žádným zásadním čištěním a může být konzumována ihned. A stejná voda je přiváděna i do pítek rozmístěných po městě.

Ve Vídni najdete na 900 takovýchto pítek. V zimě je však nehledejte, jsou odinstalována a znovu se objevují až na jaře. V roce 2018 přibyly fontánky na rušných místech Am Graben, Heldenplatz v Hofburgu, v Schönbrunnu nebo u radnice.

Jak vypadají? Nejčastěji jsou to třímetrové stojany z nerezové oceli s nápisem Drinking Water / Trinkwasser. Můžete se zde nejen napít nebo napustit láhev, ale také se osvěžit vodní „mlhou“.

Pozor! Fontánky jsou nastaveny na šetření vodou, pokud zaznamenají větší odběr vody, jejich průtok se omezí nebo úplně zastaví.

Zde najdete mapu s vyznačenými fontánkami

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *