Pláže na Chiosu

Chios je pátý největší řecký ostrov a jelikož délka jeho pobřeží čítá 213 km, dá se očekávat, že zde najdete nepřeberné množství pláží. Od nejznámějších pláží Karfas a Mavra Volia až po malinké a liduprázdné zálivy na severu ostrova.

Kterou pláž byste si vybrali vy? Nechte se inspirovat.

Pláže v okolí hlavního města

Pláž, která se nachází nejblíže centru hlavního města, se nazývá Bella Vista. Najdete ji nedaleko přístavu, díky čemuž je také hojně navštěvovaná zejména místními.

Vydáte-li se na severovýchod od hlavního města, narazíte postupně na pláže Afanis Naftis ve městě Vrontados a na pláž Daskalopetra. Afanis Naftis se nachází 6 kilometrů od hlavního města, jedná se o oblázkovou pláž a je ideální pro milovníky windsurfingu. Ještě o kilometr dál najdete pláž Daskalopetra, oblázková pláž, v jejíž blízkosti můžete navštívit slavný „Homérův kámen“.

Afanis Naftis

Další v pořadí je písčitá plážička Glaroi (racčí pláž), kterou najdete na hlavní cestě směrem Kardamyla. Jedná se o oblíbený cíl mládeže milující divokou přírodu i hudbu 🙂

Jihovýchodně od hlavního města na vás čeká nejoblíbenější a turisty nejnavštěvovanější pláž ostrova, Karfas. Tato dlouhá, písčitá pláž má jen velmi pozvolný vstup do moře, což se sice velkou výhodou pro rodiny s dětmi, ale nemusí to příliš vyhovovat dospělákům. Zde můžete využít potápěčskou školu, navštívit mnohé taverny či diskotéku.

Karfas

Pláže na jihu ostrova

Jižní část ostrova začíná pláží Agia Fotini, oblázková pláž s několika tavernami a také hotely či apartmány. Dále na jih objevíte dlouhou písečnou pláž Komi, která je podobná té v Karfasu. Podél celé pláže je nepřeberné množství taveren, barů, kaváren, rovněž zde můžete vyzkoušet vodní sporty nebo si půjčit kolo.

Komi

Bezesporu nejznámější pláží na ostrově je však Mavra Volia (nebo Mavros Gialos) a to díky lávovým oblázkům, které ji pokrývají. Jsou zde již od doby, kdy před mnoha lety vybuchla blízká sopka Psaronas a zalila celé okolí lávou. Tyto černé oblázky se využívají pro Pozor! Odnášet oblázky z pláže je zakázáno!

Mavra Volia

Nejjižnější pláží ostrova je malá oblázková Vrulidia a pojedete-li dále na jihozápad ostrova, narazíte na menší vesměs oblázkové pláže, na nichž bude mnohem turistů, ale také slabší zázemí v podobě taveren či kaváren. Z těch známějších navštivte Kato Fana, Agia Dynami či Dydima.

Vrulidia

Pláže na západě ostrova

Na západě se ostrov a s ním i jeho pláže mění. Příroda je drsnější. Pláže jsou spíš menší a najdete je v zálivech ukryté před větrem a vlnami. Zde jsou nejznámějšími plážemi Lithi a Elinta, které vás budou fascinovat svými přírodními krásami. Zde musíte zažít západ slunce!

Elinta

Pláže na severu ostrova

Na severozápadě ostrova navštivte pláž Agia Markella hned vedle stejnojmenného kláštera, odkud je úžasný výhled na protější ostrůvek Psara. Nedaleko Volissu se nachází také dlouhá panenská pláž Lefkathia. Úplně na severu je vesnička Agiasmata, někdejší známé lázeňské centrum, a také zde najdete menší pláž.

Na severovýchodě ostrova stojí za návštěvu pláž v Kardamyle.

Agia Markella
Agiasmata
Kardamyla

Written by admin