Doporučená trasa prohlídky Krakova

Pro zájemce o prohlídku těch nejzajímavějších míst Krakova jsem vytvořila následující mapu bodů, které rozhodně stojí za to vidět:

Prohlídku Krakova se vždy vyplatí začít na vršku Wawel. Dole u řeky najdete východ z Dračí jeskyně, u níž se nachází socha sedmihlavého draka chrlícího oheň. Na Wawel vystoupejte pěší cestičkou zprava, dostanete se tak na nádvoří celého areálu. Odtud se vám naskytne skvělý pohled na Katedrálu svatého Stanislava i na budovy lemující celé návrší. Na nádvoří zámku pak projdete branou za Katedrálou.

Z Wawelu sestupte po hlavní cestě k ulici Kanonicza a Grodzka, záleží na vás, které dáte přednost, obě ulice se pak schází na náměstí Maří Magdalény. Na náměstí Všech svatých doporučuji odbočit doleva k františkánskému kostelu, hned za ním se totiž nachází Biskupský palác s věhlasným Papežským oknem. Pokračujte ještě dál a narazíte na městský pak Planty, v němž se nachází hlavní budova Jagellonské univerzity Collegium Novum. Toužíte-li vidět nejstarší dochovanou budovu spolu s Univerzitním muzeem, najdete ji na vedlejší ulici Jagellonská.

Na Rynku Glownem si projděte Sukiennice a navštivte Mariánský kostel, od něhož vede ulice Florianska až k Barbakanu.

Do Kaziměře se z centra města dostanete po rušné ulici Stradomska, z ní odbočte na ulic Miodowa (hned první ulice vlevo za velkou křižovatkou s tramvajemi). Všechny židovské památky se v Kaziměři nachází velmi blízko sebe, takže procházka vám nezabere příliš mnoho času. Nejlepší je začít na ulici Široká, na níž se nachází hned několik významných synagog.

Za shlédnutí určitě stojí i Stará synagoga na vedlejší ulici či Izákova synagoga, kterou najdete ve směru ke kostelu Božího těla.

Written by admin

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *